Rádio Košice ako myšlienka vzniklo ešte v roku 2005. Cesta od myšlienky po skutočnú realizáciu bola zdĺhavá a zložitá, ale 7. júla 2007 sa stala realitou.

Regionálnu jednotku, ktorá ponúka vždy aktuálne správy, kvalitnú hudbu, východoslovenský dopravný servis či moderované vysielanie, môžete už počúvať takmer na celom východnom Slovensku, na 10 frekvenciách.

Aktuálny zoznam frekvencií Rádia Košice:

- 91.7 MHz Košice mesto a 106.9 MHz Košice okolie
- pre oblasť Šariša: 90.8 MHz Sabinov – Lysá a 90.4 MHz Prešov
- na Spiši 92.6 MHz Levoča – Uloža
- pre oblasť Gemera 102.0 MHz Rožňava
- na Zemplíne 97.0 MHz Strážske, 102.7 Michalovce a 91.0 MHz Trebišov - pod Tatrami 91.7 MHz v Poprade

Vďaka tomuto rozšíreniu pokrytia sa regionálna jednotka stala významným médiom na východe Slovenska, na ktorom oslovuje viac ako milión obyvateľov.

K svojmu postaveniu na trhu bude aj naďalej pristupovať zodpovedne a napĺňať hlavnú myšlienku „Najbližšie k Vám – Rádio Košice."

Motívom na vznik Rádia Košice bolo vytvoriť informačný zdroj o dianí v Košiciach a jeho blízkom okolí. Väčšina jestvujúcich médií informuje iba o vybraných udalostiach na východe Slovenska a často veľmi povrchne. Metropola východu so všetkými svojimi špecifikami si zaslúži mať "svojho" informačného sprostredkovateľa. Ambíciou Rádia Košice je splniť túto úlohu.

Rádio Košice chce informovať, ale byť aj príjemným spoločníkom, či už pri práci alebo oddychu. Okrem hovoreného slova tento cieľ napĺňa hudba. Typ a orientácia hudobného žánru je "adult oriented radio" (AOR), kde sa žánrovo spájajú staršie hity s novinkami melodického rocku a popu "pre dospelých". Cieľom je osloviť hlavne aktívnu skupinu poslucháčov so záujmom o kultúrno-spoločenské dianie v meste.

Rádio Košice je informočno-hudobná komerčná rozhlasová stanica. Hudba má vo vysielaní prevahu, informácie vysokú prioritu. Hovorené slovo je sprostredkované moderátormi a redaktormi spravodajstva.

Vysielanie Rádia Košice je rozdelené do niekoľkých blokov.

  • Ranný blok je najdynamickejšia časť vysielania s cieľom pozitívne naladiť poslucháča. Prináša informačný servis o najdôležitejších udalostiach predchádzajúceho dňa, avíza na aktuálny deň, infomácie o počasí, doprave.


  • Denný blok má v aktívnom pracovnom čase vytvoriť príjemnú hudobnú kulisu so základnými informáciami spravodajského charakteru.


  • Popoludňajší blok sa začína aj končí metropolitnými správami, ktoré prinášajú najdôležitejšie udalosti z Košíc a okolia. Vytvára priestor na prezentáciu zaujímavých tém a rozhovorov.


  • Večerný a nočný blok vysielania plní úlohu urobiť z Rádia Košice príjemného spoločníka.


  • Víkendové vysielanie Rádia Košice je prúdom hudby s prehľadom udalostí v spravodajských blokoch každú hodinu ako spoločník pri relaxe a pohode.
Rádio Košice má samostatne fungujúcu spravodajskú redakciu ako neoddeliteľnú súčasť mozaiky, ktorú svojim vysielaním ponúka. Kolektív spravodajského oddelenia pripravuje každú hodinu v stručnej, ale dobre zrozumiteľnej forme prehľad udalostí s dôrazom na Košice a okolie, spracuváva významné regionálne, celoslovenské i svetové informácie z agentúrnych a vlastných zdrojov.

 
DJ'S PARTY v Rádiu Košice.

Najväčšia párty týždňa vás čaká v Rádiu Košice.

Každý piatok po 22.00 pre vás naživo mixujeme tie najlepšie tanečné hity súčasnosti, ktoré vás správne naladia na blížiaci sa víkend. Stačí naladiť...
POTULKY MESTOM
To, čo o Košiciach viete, alebo ešte ani netušíte, Vám pútavou formou porozpráva každý piatok a sobotu o 10.30 Milan Kolcun.

Túlať sa môžete v jeho potulkách za každého počasia, a zaujímavou formou zistiť o vašom meste aj to, čo ste ani netušili...
FOTOGALÉRIA
Rádio Košice pre svojich poslucháčov pripravuje rôzne podujatia. Ak ste niektoré z nich premeškali, nezúfajte...

Nahliadnite do našej fotogalérie a priblížte si ich atmosféru aspoň takto. Na tých ďalších Vás už čakáme osobne :)